Pirmsaristotelis

Iepazīsti savus kursabiedrus pirmsaristotelī

Pirmsaristoteli organizē tavas fakultātes studentu pašpārvalde un tā ir lieliska iespēja vēl pirms studiju sākuma iepazīt savus jaunos kursabiedrus un vecāko kursu studentus, ar kuriem pavadīsi turpmākos studiju gadus un noteikti sastapsies arī profesionālajā dzīvē. 

Vairāk informācijas par savu pirmsaristoteli meklē savas fakultātes studentu pašpārvaldes sociālajos tīklos​.

Informācija par pirmsaristoteļiem tiek publicēta, kad tā tiek saņemta

Bioloģijas fakultāte

Sveiks, topošais biolog/biotehnolog!

Ar prieku uzņemsim Tevi mūsu pulkā!

Noteikti esi jau pamanījis, ka septembris tuvojas straujiem soļiem un mācības vairs nav aiz kalniem, tomēr pirms tam mēs, Bioloģijas fakultātes Studējošo pašpārvalde, ielūdzam Tevi uz biologu Pirmsaristoteli jeb Nakti uz Raga (NuR)!

NuR ir trīs dienu piedzīvojums (1-3.septembris), kas norisināsies biologu prakses bāzē Kolkā un tā laikā Tev būs izdevība sastapties ar draudzīgo biologu saimi, iepazīt jaunos kursabiedrus, aktīvi izklaidēties un uzzināt atbildes uz dažādiem jautājumiem: Kā iespējams apmaldīties trīs priedēs? Kāpēc labāk neraustīt Kolkaris vulgaris aiz ūsām? Vai īsti biologi patiešām dzer nāru asinis? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem pavisam viegli varēsi rast, ja nepalaidīsi šo pasākumu garām (no vecāko kursu studentiem varēsi uzzināt arī visu interesējošo par studentu dzīvi un studijām BF, studentu pašpārvaldi, kori, LU sportu u.c.). Piesakies, aizpildot anketu līdz 26.augustam!

Pasākuma sākums – 9:45 tiekamies Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Plkst. 14:00 izbrauksim uz Kolku. Toties svētdien autobuss mūs nogādās atpakaļ Rīgā pietiekami laicīgi, lai paspētu saposties uz Aristoteli.

30.08 - 01.09
LU Botāniskais dārzs
Kolkas rags

Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte

Pirmsaristotelis – ikgadējs pasākums, kas ir tradīciju ieskauts arī Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē. Ja liekas, ka studijas sākas pirmdienā, tad kļūdāties!

Kas jums jāzina par BVEF Pirmsaristoteli?

Vispirms – sarkans un melns dreskods. Ambiciozs gars. Un aiziet! Esi gatavs sākt dienu ar ierašanos agri no rīta, jo  nauda un panākumi neguļ. Esi gatavs sevi pierādīt komandas darbā un individuāli, protams, arī dažādiem negaidītiem pavērsieniem!

Tiec ierauts maģiskās “Masa Masa” dejas varā,  biznesa idejas plānošanas viesulī, kā arī citu aktivitāšu burzmā. Tu neesi tu, kad neizjūti sacensību garu, riska garšu un varenību, ka spēj tikt gala – tieši to ar uzdevumu un aktivitāšu palīdzību tu uzzināsi!

Ar spēcīgiem un skaļiem saukļiem saukļiem  mēs pavadīsim ne tikai ceļu uz Doma laukumu, bet arī šie saukļi mūs uzturēs pie dzīvības visus studiju gadus.

Noteikti nobaudīsi “Biznesa vakariņas bez vakariņām”! Pēc sarunām ar jaunajiem pirmkursniekiem, pašpārvaldes biedriem un vecbiedriem tiks atrastas atbildes uz visiem jautājumiem un nodibinātas jaunas draudzības un biznesa kontakti.

Šis ir tikai neliels ieskats tajā,  kas tevi sagaida. Lai noslēpums paliek salds… Tomēr, lai to uzzinātu, gaidīsim tevi BVEF Pirmsaristotelī! Seko jaunumiem un informācijai mūsu Instagram kontā bvef_sp!

Nepalaid šo garām!

Lai sākas Pirmsaristotelis un veiksme ir jūsu pusē!

01.09 09:00
Aspazijas bulvāris 5

Datorikas fakultāte

Lai pirmajā studiju dienā universitātē Datorikas fakultātes studenti jau justos kā mājās, Datorikas fakultātes Studentu pašpārvalde ir sarīkojusi vienu no spilgtākajiem fakultātes notikumiem – Pirmsaristoteli “Sējiens 2024”, kas notiks no šī gada 30. augusta līdz 1. septembrim. 

Studentiem ir iespēja piedalīties aizraujošā pirmsstudiju piedzīvojumā, kurā iegūtās prasmes viņi varēs izmantot arī turpmāk, lai nesastaptos ar negulētām naktīm, grūtiem kontroldarbiem un smagu sesiju. 

Piektdienā, 30. augustā, studenti ierodas Latvijas Universitātes galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, lai iepazītu gan universitātes telpas, gan arī savus jaunos kursabiedrus, iesaistoties dažādos interesantos piedzīvojumos. Vakarā visi dalībnieki savācas un dodas ārpus Rīgas, lai turpinātu studentu saliedēšanu.

Sestdienā, 31. augustā, studentus sagaida disciplīna, komandas darbs un izturība, kā arī jautras un ekstrēmas aktivitātes un kopumā labākā pavadītā diena Datorikas fakultātes studentu dzīvēs. Šī būs diena, kad students nostiprinās saikni ar saviem jaunajiem kursabiedriem.

1. septembrī dalībnieki dosies mājās un tiksies atkārtoti, lai sagatavotos Latvijas Universitātes studentu svētkiem “Aristotelis” un parādītu pārējiem, cik Datoriķi ir saliedēti un “skaļi”!

30.08 - 01.09
Raiņa bulvāris 19 un
Noslēpumaina vieta ārpus Rīgas

Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte

Sveiks, topošais Fizmat!

Noslēdz vasaru un iesildies studijām visoranžākajā pirmkursnieku nometnē!

Katru gadu topošie Fizmati dodas uz “Baldoni”, lai uzzinātu visu par un ap Fizmatisko. Nosaukums ir mazliet maldinošs, jo pasākums nenotiek Baldonē. Jebkurā gadījumā, tās būs 3 oranžas dienas, kurās varēsi iepazīt jaunos kursa biedrus, uzzināt par Fizmatiem un viņu tradīcijām, kā arī sajusties drošāk par pirmajiem soļiem universitātē!

Pasākuma norises vieta pagaidām ir organizatoru noslēpums, bet noteikti tiksimies 30.08. – 01.09.

Pēc pieteikšanās saņemsi precīzāku informāciju savā e-pastā, kā arī droši meklē mūs Instagram, Twitter un TikTok – @Fizmati_LU

30.08 - 01.09
?

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte

Jaunais ģeogrāfs, ģeologs, vides zinātnieks, ģeoinformātiķis un kultūrvides mantojuma pētītājs jeb topošais Ģeogrāfu mafijas biedrs!

Jaudīgs ievads jaunajā, raibajā studiju dzīvē šogad norisināsies no 23. augusta līdz 25. augustam Lodesmuižā.

Ģeogrāfu mafijas Pirmsaristoteļa dalībniekus pirmajā dienā sagaida:

  • jauno kursabiedru iepazīšana
  • saliedējošas netradicionālās sporta spēles
  • veselīga konkurence komandu starpā

Otrajā diena uzņemsim apgriezienus:

  • ievadlekcija par studiju dzīves navigēšanu
  • plostu konstruēšana
  • peldķermeņu testēšana
  • uzdevumi, kas pārbaudīs komandu veiklību un atjautību
  • nakts trase
  • sociālā mijiedarbība līdz rīta gaismai

Sagaidot trešās dienas sauli, pirmkursnieki dosies neaizmirstamā svētceļojumā un uzdevumu izpildē pielietos no priekštečiem iegūtās gudrības.

Visām labām lietām reiz pienāk gals, taču tas nenozīmē, ka beigām jābūt skumjām – pēc kārtīga pasākuma sekos dalībnieku apbalvošana un ceļš uz mājām pacilātā gaisotnē, nepacietībā gaidot pirmo studiju dienu.

23.08. - 25.08.
Lodesmuiža

Medicīnas fakultāte

Mans pirmais solis medicīnā

Sveiks, topošais Mediķi!

Mēs esam sajūsmā, ka esi pievienojies mūsu lielajai saimei! Tāpēc vēlamies aicināt Tevi piedalīties neaizmirstamā pasākumā – Pirmsaristotelī!

Sekojiet mūsu MF Instagram kontam [lumfsp](https://www.instagram.com/lumfsp), lai uzzinātu precīzu pasākuma laiku un citus jaunumus. Neuztraucies par transportu – tas būs nodrošināts no Rīgas līdz pašiem “Ratniekiem”.

Kas Tevi Sagaida?

Pirmā daļa:  

Pasākuma oficiālo daļu sāksim LU Zinātņu mājā ar ekskursiju. Pēc tam visi kopā dosimies uz ‘’Ratniekiem’’ un sāksim ar iekārtošanos savās guļvietās. Tad sekos MF studējošo pašpārvaldes uzruna. Katra dalībnieka rīcībā būs vārdu kartītes un komandas numurs. Iepazīsimies caur dažādām uzdevumu stacijām, kas palīdzēs Tev iepazīt ne tikai sevi, bet arī savus jaunos kolēģus. Būs iespēja uzdot jautājumus un baudīt gardas pusdienas.

Otrā daļa:  

Pēc tam, kad jau būsim viens otru labāk iepazinuši, sekos ballīte! Spēlēsim spēles, dejosim, sēdēsim pie ugunskura un baudīsim fantastiskos vakara mirkļus.

Kāpēc Piedalīties?

Medicīna ir komandas darbs, tāpēc ir lieliski, ja jau laicīgi iepazīsti savus kolēģus. Neaizmirsti sekot mūsu Instagram kontam, lai nepalaistu garām svarīgus paziņojumus!

Vietu Skaits Ierobežots!

Tiklīdz redzi pieteikšanās veidlapu, nekavējies un piesakies! 

Mēs nevaram sagaidīt, kad Tevi redzēsim Pirmsaristotelī – tas būs neaizmirstams piedzīvojums!

28.08 - 29.08
LU atpūtas un konferenču komplekss "Ratnieki"

Humanitāro zinātņu fakultāte

Čaviņa!

Lai iepazītu savu jauno fakultāti, kursabiedrus un citus LU Humanitāro zinātņu fakultātes studentus, mēs, HZF Studentu pašpārvalde, aicinām kopīgi sagatavoties Aristotelim un jaunajam mācību gadam. 

Tiekamies Humanitāro zinātņu fakultātē, lai pavadītu jauku vakaru ar studiju biedriem HZF Pirmsaristotelī “Audekls”! 

Citu informāciju par pasākumu atradīsi mūsu Instagram (@humanitaarie) un Facebook (@humanitarie). Apmeklējot pasākumu, tu piekrīti, ka vari tikt fotografēts un filmēts. Iepriekšēja pieteikšanās uz pasākumu nav nepieciešama.

Tiekamies!

31.08. 16:00
Visvalža ielā 4A

Ķīmijas fakultāte

Čau, pirmkursniek!

Esam ļoti priecīgi, ka esi pievienojies mūsu ķīmiķu draudzīgajam kolektīvam! Varbūt pagaidām ir neliels satraukums, iestājoties universitātē, kur ir pilnīgi jauni un nepazīstami cilvēki, tāpēc aicinām pieteikties uz pirmkursnieku iepazīšanās pasākumu LODE 2023!

LODĒ 3 dienu garumā varēsi iepazīt ne tikai savus jaunos kursabiedrus, bet arī mūs pašus – studentus un arī absolventus dažādās aktivitātēs! Ņem vērā, ka LODE nav nekāds baigais nopietnais pasākums, būs jautri, apsolām!

LODE šogad notiks no 31. augusta līdz 2. septembrim, tāpēc iezīmē šos datumus kalendārā, jo LODI palaist garām nedrīkst!

Gaidi no mums e-pastiņu, kur atradīsi sīkāku informāciju!

Tiekamies LODĒ!

31.08.-02.09.
Lodesmuiža

Juridiskā fakultāte

Sveiks, pirmkursniek! 👋🏼

Mēs, Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde, esam patiesi priecīgi, ka esi spēris šo lielo soli un nolēmis pievienoties LU Juridiskās fakultātes pulkam. ✨

Tāpēc esi aicināts uz Pirmsaristoteli JF telpās, Raiņa bulvārī 19, kur Tevi sagaidīs studentu pašpārvaldes pārstāvji. 📝

Pirmsaristoteļa laikā Tev būs iespēja iepazīt savus jaunos kursabiedrus un fakultātes telpas, uzzināt, kas Tevi sagaida turpmākajos studiju gados, varēsi iepazīties ar jomas profesionāļiem, lai izprastu jurista profesijas dažādību, kā arī rast atbildes uz visiem jautājumiem par studijām un ne tikai. ☀️

 ❗️Aicinām sekot līdzi Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes Facebook un Instagram lapai, lai uzzinātu sīkāku informāciju.

Uz tikšanos! 🤍

30.08. 14.20
Raiņa bulvāris 19

Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte

2022. gada apraksts

Hey, topošais LU PPMF student!

Jaunais mācību gads vairs nav aiz kalniem un mēs, LU PPMF Studentu pašpārvalde, aicinām tieši Tevi uz pirmo sadraudzības pasākumu tieši pirms studiju sākuma!   

 

Kas ir “Pirmsaristotelis”?

Pirmsaristotelis ir saliedējošs pasākums, kuru rīkojam, lai tu jau pirms studiju uzsākšanas justos droši un iepazītos ar saviem jaunajiem kursabiedriem, studiju biedriem vai arī atrastu jaunus draugus! Būsim izplānojuši interesantām aktivitātēm pilnu dienu. Kā arī uzzināsi atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem no pieredzējušiem studentiem, kuri tevi, kā jauno studentu, uztrauc. 

?
?

Sociālo zinātņu fakultāte

Hey, pirmkursniek!

Arī šogad Tev ir iespēja iepazīt savu fakultāti un jaunos studiju biedrus Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasākumā “Pirmsaristotelis 2023”.

Ja nu neesi pārliecināts kāpēc Tev vajadzētu apmeklēt LU SZF “Pirmsaristotelis 2023”, tad pasākumā varēsi:

– Iepazīt savu turpmāko studiju vidi brīvā atmosfērā
– Satikt jaunos kursa un studiju biedrus
– Uzzināt vairāk par LU SZF vēsturi
– Kvalitatīvi un forši pavadīt laiku kopā ar LU SZF Studentu pašpārvaldi un vecbiedriem, kuri atbildēs uz Tev interesējošiem jautājumiem un izklaidēs sportiskās un erudītās aktivitātēs.

Pēc pasākuma oficiālās daļas varēsi piedalīties arī pasākuma neoficiālajā daļā, kurā pavisam brīvā atmosfērā varēsi pavadīt laiku ar LU SZF studentu saimi. Detalizēta informācija par neoficiālās daļas lokāciju un laiku, kā arī informācija par pasākumā ievērojamajiem noteikumiem tiks izziņota jau drīzumā!

02.09. 14:30
Lauvas iela 4

Teoloģijas fakultāte

Tiksimies fakultātes telpās, kur dekāne, studentu kuratore un studējošo pašpārvaldes biedri iepazīstinās ar savu darbu un studiju procesu. Nāc un iepazīsti savus kursabiedrus, uzdod sev interesējošos jautājumus par studijām, izzini iespējas iesaistīties fakultātes dzīvē, studentu atpūtas telpas noslēpumus un labākās stratēģijas, kā nepazust ēkas gaiteņos. 

 

Pēc tam dosimies gājienā uz Aristoteļa oficiālās daļas norises vietu Doma laukumā, kur kopā ar citu fakultāšu jaunajiem studentiem iesāksim pirmo lielo piedzīvojumu studentu dzīvē.

Drīzumā vairāk informācijas LU TF Facebook un Instagram profilos.

03.09 15:00
Raiņa bulvāris 19

Vēstures un filozofijas fakultāte

IEKURS ir iespēja iepazīt jaunos biedrus, tikt uzņemtiem studentu kārtā, izbaudīt saules izgaismotu aktivitāšu un naksnīgo debesu ieskautu izaicinājumu burvību. Jau izsenis cilvēki ir pulcējušies pie uguns, tā ir ieskāvusi visu laiku būtību, tādēļ piedāvājam arī Tev aizdegt to mazo vēsturnieka vai filozofa (vai varbūt pat abu?) dzirksteli, kas Tevī kvēlo un ir atvedusi līdz VFF, lai tālāko ceļu izgaismotu spožās liesmās mūsu fakultātes gaiteņos. Nepalaid garām 1. – 3. Septembri, lai kopā Iekura izskaņā varētu pievienoties arī Aristoteļa svinībām un pārstāvēt savu fakultāti godam. Viena pagale nedeg!

01.09 - 03.09
?